2024.03.29. 12:57

Olaszországban nyertek érmeket a Biacsi-ikrek

Jesolóban rendezték meg a paraatlétika Grand Prixt, ahol a dobogó első két fokára a Biacsi-testvérek állhattak fel.

A Biacsi-testvérek végeztek az 1500 méteres síkfutás első két helyén.

Fotó: IPC

Olaszországban, Jesolóban rendezték meg a paraatlétika Grand Prixt, ahol 57 ország mintegy 400 sportolója vett részt.

A T20-as kategóriában, az 1500 méteres síkfutásban versenyeztek a Biacsi-ikrek: az SZVSE paraatlétái pedig kiválóan zártak a megmérettetést, hiszen Bernadett magabiztos versenyzéssel lett aranyérmes, míg testvére, Ilona a második helyen ért célba.

A magyar paraatléta csapat összesen nyolc érmet, két aranyat, három ezüstöt és három bronzot szerzett összesen az olaszországi Grand Prix.

Legközelebb már a világbajnokságon versenyeznek majd a paraatlétlák, május 17-25. között Japánban, Kobéban rendezik majd a vb-t, ahol paralimpiai kvótát lehet majd szerezni.