A szegedi Combat harcosai sikeresen szerepeltek

2024.04.16. 16:28

Érmek Szarajevóból

Szarajevóban egy időben két nemzetközi kick-box versenyt is rendeztek, amelyen a szegedi Combat "D" SC sportolói érmeket nyertek.

A szegedi harcosok boldogan jöhettek haza Szarajevóból.

Fotó: Combat "D" SC

A WAKO Európa-kupát, egyben a WAKO Grand Prix Sarajevo Opeon 2024 elnevezésű nemzetközi versenyt a bosznia-hercegovinai Szarajevóban rendezték meg. A két, párhuzamosan lebonyolított versenyen 19 ország 159 egyesületének több mint 1000 kick-boxos harcosa küzdött a díjakért.

A szegedi Combat "D" SC öt versenyzőt nevezett, közülük az Európa-kupán négyen is érmet szereztek, Bogos Botond, Veszelovszki Péter és Gajdán Anna kettőt-kettőt, míg a Grand Prix-n Bécsi Simon személyében egyetlen sportoló indult két szabályrendszerben, és mindkettőben dobogóra állhatott.

A szegedi klub versenyzőinek eredményei, junior korosztály (16–18 évesek), light-contact szabályrendszer, lányok, –55 kg: 3. Kiss Tímea; –65 kg: 2. Gajdán Anna; fiúk, –79 kg: 1. Bogos Botond. Kick-light, lányok, –55 kg: 5. Kiss Tímea, –65 kg: 3. Gajdán Anna. Fiúk, –79 kg: 3. Bogos Botond.

Felnőtt korosztály, férfi, light-contact, –79 kg: 3. Veszelovszki Péter, kick-light: 3. Veszelovszki Péter.

WAKO Grand Prix Sarajevo Open, kadett I. (10–12 évesek), fiúk, light-contact, –47 kg: 2. Bécsi Simon; kick-light: 3. Bécsi Simon.

Edzők: Schneider Adrienn, Tóbiás Katinka és Tóth Gábor