2022.11.30. 12:00
Az ország legjobbjai között a szegedi búvárúszók
Dunaújvárosban rendezték meg az uszonyosúszók országos bajnokságát. A maratonira nyúlt, minden korosztályt felvonultató versenyen a Muréna Szegedi Úszó- és Búvárklub 21 versenyzője állt rajtkőre, akik a tőlük megszokott remek időeredményekkel és helyezésekkel tértek haza.
Dunaújvárosban remekeltek a szegedi búvárúszók.
Fotó: Muréna
Kiemelkedett közülük Horpácsy Hanna, aki az ifjúsági korosztály, míg Borka Panna a felnőtt korosztály legeredményesebb versenyzőjének járó kupát is elhozhatta.
Horpácsy Hanna hatalmas egyéni rekordot úszva 1 másodpercre megközelítette az országos csúcsot és a jövő évi junior világbajnokság szintidejét 400 méter búvárúszásban. 14 évesen minden esélye megvan arra, hogy bekerüljön a kairói világbajnokságra utazó válogatottba.
Rajtuk kívül Kanyó Dénes aki sérülten versenyzett, mégis megszerezte 114. és 115. egyéni felnőtt bajnoki címét – az elsőt még 1991-ben nyerte. A junior korú Kószó Kristóf állhatott fel még a dobogó legmagasabb fokára.
A szegedi versenyzők eredményei, Ágoston Nóra, ifjúságiak, 50 m felszíni úszás: 14., 50 m uszonyos gyors: 10., 100 m uszonyos gyors: 12., 200 m uszonyos gyors: 8.
Bagaméry Kamilla, juniorok, 50 m felszíni úszás: 5., 50 m uszonyos gyors: 7., 100 m uszonyos gyors: 10., 200 m uszonyos gyors: 9., 400 m uszonyos gyors: 5., 50 m búvár időfutam: 8.
Bodor Anna, felnőttek, 100 m felszíni úszás: 5., 200 m felszíni úszás: 4., 400 m felszíni úszás: 5., 800 m felszíni úszás: 3., 50 m búvár: 3.
Bonifert Lilla, gyerekek, 50 m felszíni úszás: 8., 100 m felszíni úszás: 6., 50 m uszonyos gyors: 6., 100 m uszonyos gyors: 6., 200 m uszonyos gyors: 5.
Borka Panna, felnőttek, 50 m felszíni úszás: 3., 100 m felszíni úszás: 3., 200 m felszíni úszás: 3., 400 m felszíni úszás: 4., 100 m uszonyos gyors: 3., 100 m búvár: 1.
Börcsök Richárd, serdülők, 50 m uszonyos gyors: 16., 100 m uszonyos gyors: 15., 200 m uszonyos gyors: 13.
Costin Sara-Carina, serdülők, 50 m uszonyos gyors: 16., 200 m uszonyos gyors: 11., 400 m uszonyos gyors: 7.
Csentes Balázs, gyerekek, 100 m uszonyos gyors: 5., 200 m uszonyos gyors: 4.
Dankó Vivien, juniorok, 50 m felszíni úszás: 11., 100 m felszíni úszás: 11., 200 m felszíni úszás: 8., 400 m felszíni úszás: 6., 800 m felszíni úszás: 3., 1500 m felszíni úszás: 3.
Dimák Dávid, felnőttek, 100 m felszíni úszás: 9., 200 m felszíni úszás: 7.
Duzmath Izabella, juniorok, 50 m felszíni úszás: 8., 100 m felszíni úszás: 5., 200 m felszíni úszás: 3., 400 m felszíni úszás: 3., 800 m felszíni úszás: 2., 1500 m felszíni úszás: 2.
Horpácsy Hanna Barbara, ifjúságiak, 50 m felszíni úszás: 4., 100 m felszíni úszás: 7., 200 m felszíni úszás: 2., 400 m felszíni úszás: 2., 800 m felszíni úszás: 1., 1500 m felszíni úszás: 1., 100 m uszonyos gyors: 5., 200 m uszonyos gyors: 2., 100 m búvár: 1., 400 m búvár: 1.
Kanyó Dénes László, felnőttek, 50 m felszíni úszás: 1., 100 m felszíni úszás: 2., 400 m felszíni úszás: 3., 1500 m felszíni úszás: 2., 100 m búvár: 1., 400 m búvár: 3.
Kocsis Olivér, ifjúságiak, 50 m felszíni úszás: 10., 50 m uszonyos gyors: 12., 100 m uszonyos gyors: 14., 200 m uszonyos gyors: 10.
Kónya Zita Nóra, ifjúságiak, 50 m felszíni úszás: 15., 100 m felszíni úszás: 17., 50 m uszonyos gyors: 9., 100 m uszonyos gyors: 11., 200 m uszonyos gyors: 7.
Kószó Kristóf, juniorok, 50 m felszíni úszás: 1., 100 m felszíni úszás: 2., 200 m felszíni úszás: 3., 400 m felszíni úszás: 6., 800 m felszíni úszás: 2., 1500 m felszíni úszás: 3., 50 m búvár: 2.
Losonczi Flóra, felnőttek, 50 m felszíni úszás: 2., 100 m felszíni úszás: 2., 50 m búvár: 2.
Márton Balázs Levente, felnőttek, 50 m felszíni úszás: 3., 100 m felszíni úszás: 4., 200 m felszíni úszás: 3., 800 m felszíni úszás: 2., 1500 m felszíni úszás: 4., 400 m búvár: 4.
Nagy, Botond, serdülők, 50 m uszonyos gyors: 12., 100 m uszonyos gyors: 16., 200 m uszonyos gyors: 12.
Süveg Merse Péter, felnőttek, 50 m uszonyos gyors: 8., 100 m uszonyos gyors: 7., 200 m uszonyos gyors: 6.
Varga Jázmin Kata, felnőttek, 100 m felszíni úszás: 4., 200 m felszíni úszás: 2., 400 m felszíni úszás: 3., 800 m felszíni úszás: 2.
Váltók, 4×100 m felszíni úszás: 1. Muréna felnőtt női (Losonczi, Varga, Bodor, Borka), 2. Muréna felnőtt férfi (Dimák, Márton, Kószó, Kanyó), 4×200m felszíni úszás: 2. Muréna felnőtt női (Losonczi, Horpácsi, Borka, Varga), 3. Muréna felnőtt férfi (Dimák, Süveg, Kószó, Kanyó), 4×100m uszonyos gyors mix: 3. Muréna junior női (Bagaméry, Kocsis, Horpácsy, Kószó), 4×50m felszíni úszás mix: 3. Muréna felnőtt A (Márton, Losonczi, Borka, Kanyó), 4. Muréna felnőtt B (Varga, Süveg, Bodor, Dimák).
Edzők: Balassa Judit, Kanyó Dénes